Kā nokļūt Cinque Terre
Le Cinque Terre.org

Kā nokļūt Cinque Terre

AR AUTOMAŠĪNU :

Automašīna nav labākais veids, kā apceļot Cinque Terre. Augstas pauguri virs jūras, šauras ielas un daudzi līkumi ir galvenās iezīmes. Autostāvvieta ir īpaši problemātiska, jo pieci ciemati ir slēgti nerezidentu satiksmei.
Riomaggiore atrodas 14 km attālumā no La Spezia pa valsts autoceļu 370 (S.S. 370). Lai nokļūtu La Spezia, jums jāizbrauc no automaģistrāles A12 Genoa-Livorno vai A15 Parma-La Spezia La Spezia-Santo Stefano Magra maksas ceļa.
No automaģistrāles nobrauktuves sekojiet zīmēm virzienā uz pilsētas centru, un pēc 5 km jūs sastapsieties ar pirmajiem luksoforiem. Turpiniet gar jūras krastu virzienā uz Cinque Terre-Portovenere. Pabraucat garām dažiem krustojumiem, sekojat ceļam, kas pagriežas pa labi un pie luksofora, nogriezieties pa kreisi, vienmēr sekojot norādēm. Pēc kāda laika turpiniet ceļu augšpusē pa labi uz Manarola-Riomaggiore.
Pirmā satiktā pilsēta ir Riomaggiore 12 km attālumā no La Spezia. Ceļš nav grūts un ir diezgan jauks, kreisajā pusē atrodas pilsēta un osta. Pēc pāris tuneļiem un pāris maigiem līkumiem problēma ir atrast autostāvvietu pie ceļa, netālu no tūrisma biroja un bāra. Jūs nevarat iebraukt Riomaggiore. Ieteicams ierasties no rīta, lai arī varētu doties uz maršrutu uz jūru, pretējā gadījumā jūs varat iet apmēram divdesmit minūtēs.
Turpinot, mēs ieradīsimies Manarola , 14 km no La Spezia, SS galā. 370. Ceļš joprojām ir viegls un ainavisks. Manarolā ir neliela maksas autostāvvieta tieši pirms pilsētas. Vasarā ir grūti atrast vietu.
Savukārt, sasniedzot Corniglia , nozīmē iet pa šauru ceļu, kas ir pilns ar stāviem līkumiem, pat ja skats ir fantastisks. Tas atrodas 25 km attālumā no Spēzijas. Izbraucot no Manarolas, sekojiet norādēm uz Corniglia, pabrauciet garām Groppo un Volastra ciematiem līdz Corniglia-Vernazza krustojumam, pagriežoties pa kreisi un dodoties garām San Bernardino. Autostāvvieta gar ceļu ir sarežģīta, un autostāvvieta, kas atrodas pāris km attālumā no ciemata, nav īpaši liela.
Ceturtais ciems ir Vernazza . San Bernardino krustojumā pagriezieties pa labi, atkal pa šauru ceļu, kur daudzviet garām brauc tikai automašīna. Kas attiecas uz Manarolu, apmēram piecpadsmit minūšu gājiena attālumā no Vernazzas, tad apmēram pusotra kilometra attālumā ir pāris maksas autostāvvietas.
Pēdējais ciems ir Monterosso , 35 km attālumā no La Spezia. Lai tur nokļūtu, sekojiet skaidrām zīmēm pirms Corniglia. Doties uz Monterosso no Spēzijas kategoriski nav ieteicams. Labāk paņemiet autoceļu A12 Genova-Livorno un nobrauciet pie Brugnato-Borghetto Vara, apļveida krustojuma kreisajā pusē sekojiet zīmēm Cinque Terre-La Spezia un pēc Beverino šķērsošanas pagriezieties pa kreisi uz Monterosso, dodoties cauri Corvara, Pignone un Sanctuary of Sovjoras Madonna. Monterosso ir vidēja lieluma autostāvvieta pie jūras Fegina rajonā, netālu no dzelzceļa stacijas, un vēl viena Loreto rajonā, pirms vēsturiskā centra.
Svarīgi ir tas, ka Cinque Terre nav degvielas uzpildes staciju.

AR vilcienu

Ērtākais un ekonomiskākais transporta līdzeklis, lai nokļūtu Cinque Terre, noteikti ir vilciens pa Dženovas un Spēzijas dzelzceļa līniju. Katrā Cinque Terre ciematā ir dzelzceļa stacija, un tos visus var sasniegt, tikai braucot ar vilcienu no Levanto vai La Spezia. Īpaši vasarā vilcieni ir pārpildīti lielā tūristu skaita dēļ, bieži kavējas.
Biļetes ir iespējams iegādāties tieši dažādās stacijās, izmaksas vienmēr ir vienādas jebkurai valstij, 4 eiro (atjaunināta cena 2021) par braucienu. Biļetes var iegādāties biļešu kasēs, taču, lai izvairītos no garām rindām, labāk tās iegādāties automātiskajos automātos vai internetā, vai arī apmeklējiet vietni Cinque Terre Card Train , kas ļauj neierobežoti pārvietoties otrajā klasē reģionālajos vilcienos starp Levanto un La Spezia.
Atcerieties apstiprināt biļeti.
Vilcienu kustības saraksts PDF formātā

AR LIDMAŠĪNU

Tuvākā lidosta ir Pizas Galileo Galilei lidosta, kas atrodas aptuveni 100 km attālumā no Riomaggiore un ir pieejama stundas un ceturtdaļas laikā. Dženovas Kristoforo Kolombo lidosta atkal ir aptuveni 100 km attālumā vairāk vai mazāk, bet no Monterosso var nokļūt apmēram divās stundās.

AR FERRY

No marta beigām līdz novembra sākumam ir laivu satiksme, kas savieno Monterosso, Vernazza, Manarola un Riomaggiore (Corniglia nav tieša nolaišanās uz jūras) no La Spezia, Levanto vai Portovenere. Biļetes var iegādāties biļešu kasēs netālu no iekāpšanas punktiem.
Atjaunināto grafiku un maršrutu tabula ir pieejama zemāk esošajā Navigazione Golfo dei Poeti vietnē:
GRAFIKI UN IZMAKSAS CINQUE TERRE LAIVI

AR autobusu

Autobusu satiksme vai, labāk sakot, maršruta autobuss, tieši nesavieno piecus ciematus, bet apkalpo īsus maršrutus, kas var būt noderīgi, ja esat pārāk noguris, it īpaši, ja ir Cinque Terre karte, kas ietver arī maršruta pakalpojumus. Maršruti ir:
Riomaggiore: no centra līdz kapsētai.
Manarola: no centra līdz autostāvvietai un līdz Volastra.
Corniglia: no centra līdz dzelzceļa stacijai.
Vernazza: no centra līdz San Bernardino un Nostra Signora di Reggio svētnīcai.
Monterosso: no centra līdz Soviore svētnīcai.Saulrieta jo Cinque Terre